PROMOCJA WAKACYJNA

Zapłać 600zl i odbierz voucher. Pudełkowy, Wiosenny voucher VIP ZA 89zl GRATIS.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

SkokI SPADOCHRONOWE tandem Z INSTRUKTOREM

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYKONANIEM SKOKU ZE SPADOCHRONEM?

JAK PRZEBIEGA SZKOLENIE I SKOK ZE SPADOCHRONEM?

Co warto wiedzieć przed skokiem ze spadochronem?

Przed skokiem ze spadochronem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi przebiegu skoku, procedur bezpieczeństwa oraz wymagań sprzętowych. Dokładniej zilustrowane jest to poniżej.  Ponadto ważne jest, aby być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz dokładnie słuchać instruktorów podczas szkolenia przed skokiem.

ETAP 1

SZKOLENIE NAZIEMNE PRZED SKOKIEM

Skok poprzedzony jest krótkim szkoleniem naziemnym prowadzonym zawsze przez instruktora spadochronowego z którym skaczesz. Macie możliwość poznać się bliżej. 

Szkolenie naziemne przed skokiem spadochronowym
Na pokładzie samolotu przed skokiem tandemowym
ETAP 2

NA POKŁADZIE SAMOLOTU

20 minutowy lot to czas na podziwianie okolicznych widoków, przemyślenia 😛 To również czas kiedy instruktor „podepnie Cię do siebie” za pomocą 4 stalowych zaczepów i sprawdzi twoją uprząż dwa razy. Dostaniesz informację „jesteś podpięty i sprawdzony” 

Za chwilę sytuacja stanie się rozwojowa 

ETAP 3

W PROGU U BRAM NIEBA

W progu przyjmujesz odpowiednią pozycję do opuszczenia pokładu, wcześniej ćwiczoną z instruktorem.

Wyskok z samolotu w czasie skoku spadochronowego
Skok spadochronowy - swobodne spadanie

ETAP 4

SWOBODNE SPADANIE

Skok wykonywany jest z wysokości 4000m. Pasażer podpięty jest do pilota spadochronu TANDEM, rozkoszuje się cudownymi widokami i przeżywa niezapomniane chwile pędząc z prędkością 250km/h. Otwarcie spadochronu następuje na 1800m.

ETAP 5

LOT ZE SPADOCHRONEM

Lot ze spadochronem na otwartej czaszy przypomina szybowanie, powolne i spokojne jednak cały czas opadamy. Dzięki kamerze na wysięgniku instruktora nagrywamy również ten element co nie jest możliwe z wykorzystaniem skoczka kamerzysty. Instruktor zawsze przekazuje uchwyty sterownicze pasażerowi by mógł poczuć jak steruje się spadochronem.

Lot ze spadochronem
Lądowanie w czasie skoku spadochronowego
ETAP 6

LĄDOWANIE

Do lądowania instruktor przejmuje stery i prosi pasażera by przyjął pozycję do lądowania, pozycję wcześniej ćwiczoną z instruktorem podczas szkolenia.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE pytania PRZED SKOKAMI ZE SPADOCHRONEM

PYTANIA OGÓLNE DOTYCZĄCE SKOKÓW

Posiadamy wszystko, co jest potrzebne i niezbędne do wykonania skoku spadochronowego: kombinezony, kaski, okulary. Ubierz się w coś wygodnego, zwracając uwagę na obuwie – najlepiej sportowe.

Limit wagowy dla skoku spadochronowego w tandemie wynosi 105kg (w odzieży).

Aby skakać ze spadochronem w tandemie, musi być odpowiednia pogoda. Nie oznacza to, że wymagane są upalne, słoneczne dni. Skaczemy również w pochmurne dni. Oczywiście, bezchmurne niebo i piękna pogoda to idealne warunki do skoku.

Priorytetem jest jednak bezpieczeństwo. Dlatego, gdy pogoda uniemożliwia skoki, Tandemy.pl podejmuje decyzję o przełożeniu ich na najbliższy dogodny termin dla pasażera.

Lęk wysokości nie przeszkadza przy skokach spadochronowych. Wiele osób, które regularnie skaczą, również ma lęk wysokości.

Nie stanowi to przeszkody, ponieważ dla ludzkiego mózgu każda wysokość większa niż 300 metrów staje się abstrakcyjna i oznacza jedynie „bardzo wysoko“. Podczas lotu rejsowym samolotem nikt nie odczuwa lęku wysokości. W przypadku skoku ze spadochronem działa ten sam mechanizm.

Przed skokiem ze spadochronem nie jest wymagane przejście specjalistycznych badań medycznych. Warto zapoznać się jednak przeciwwskazaniami (boks poniżej). 

Najważniejszym przeciwskazaniem do skoku ze spadochronem jest epilepsja (padaczka), ponadto poważne choroby układu sercowego i krwionośnego, przebyte operacje na otwartym sercu, by-passy, choroby psychiczne oraz duża nadwaga (limit wagowy to 105kg z odzieżą).

Tak, można skakać ze spadochronem zarówno w soczewkach jak również w okularach. Na pewno wygodniej będzie w soczewkach ale jeśli masz okulary, to nie stanowi to żadnego problemu. Wówczas dobieramy specjalne, trochę większe niż zwykle gogle.

Tak mogą. Wykonując skok w tandemie z nam, minimalny wiek to 12 lat. Istotne jest, że w wieku poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda obydwojga rodziców lub opiekunów prawnych.

Przed skokiem ze spadochronem zaleca się spożycie lekkiego posiłku. Sugerujemy unikać ciężkich i tłustych potraw, które mogą powodować dyskomfort podczas lotu. Warto również nadmienić, że nie należy spożywać alkoholu i napojów gazowanych.

Przed skokiem ze spadochronem nie należy spożywać alkoholu ani zażywać narkotyków. Jak już wspomniano powyżej należy także unikać ciężkich posiłków. Ponadto sugerujemy nie wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego, który mógłby wpłynąć bowiem na zdolność do wykonania skoku.

PYTANIA TECHNICZNE

Nie, ponieważ pary tandemowe opuszczają pokład samolotu w kilkusekundowym odstępie czasu i nie ma możliwości jedną kamerą nagrać dwóch skoków.

Niestety nie można skakać ze spadochronem w tandemie z własną kamerą. Podyktowane jest to tylko i wyłącznie względami bezpieczeństwa. Bowiem każdy dodatkowy element zwiększa ryzyko zaplątania otwierającego się spadochronu.

Ponadto nieprawidłowo przymocowana kamera mogłaby odpaść w trakcie skoku co jest niedopuszczalne.

Podczas swobodnego spadania prędkość może osiągnąć nawet 250 km/h. Po otwarciu spadochronu prędkość ta znacznie maleje, co pozwala na bezpieczne lądowanie.

Skok wykonywany jest z wysokości 4000m. Pasażer podpięty jest do pilota spadochronu TANDEM. Otwarcie spadochronu następuje na 1800m.

VOUCHER NA SKOK SPADOCHRONOWY I USŁUGI

Vouchera nie można zwrócić. Można go natomiast komuś zprezentować.

Jeżeli sytuacja jest wyjątkowa i zależy Państwu bardzo na czasie – prosimy o kontakt. Udany prezent czy inne priorytety są dla nas zrozumiałe. W takich sytuacjach, po wcześniejszym kontakcie z nami voucher może być wysłany nawet w przeciągu 2h.

Tak, przed skokiem jest możliwość dokupienia usługi.

Koszt skoku ze spadochronem różni się w zależności od lokalizacji i rodzaju skoku. Dlatego warto sprawdzić aktualne cenniki na odpowiednich podstronach serwisu Tandemy.pl, dostępne w menu: Cennik skoków

Wybierz region i sprawdź aktualne ceny skoków:

OBAWY PRZED SKOKIEM ORAZ BEZPIECZEŃSTWO

Szansa na nieotworzenie się spadochronu jest niezwykle mała. Współczesne spadochrony wyposażamy w systemy awaryjne, które automatycznie otwierają zapasowy spadochron w przypadku awarii głównego.

Faktem jest, że takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Ogólnie rzecz biorąc skoki spadochronowe uważane są za bardzo bezpieczne.

Wszystko co nieznane jest straszne! Skok ze spadochronem może być przerażający dla osób, które mają lęk przed nowymi doświadczeniami.

Jednakże zdecydowana większość z nich opisuje to jako ekscytujące i niezapomniane przeżycie. Doświadczeni instruktorzy pomagają przezwyciężyć strach i cieszyć się skokiem.

Statystyki dotyczące skoków spadochronowych pokazują, że ryzyko wypadku jest minimalne. Według danych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem w sportach ekstremalnych, liczba wypadków wynosi mniej niż 1 na 100,000 skoków.

Skoki w tandemie są jeszcze bezpieczniejsze, ponieważ nad całością czuwa doświadczony instruktor, który przejmuje kontrolę nad skokiem. Ponadto warto napomnieć, że poza spadochronem głównym do dyspozycji w awaryjnych sytuachach jest spadochron dodatkowy.

Skakanie ze spadochronem, szczególnie w tandemie, jest uważane za bezpieczne, o ile przestrzegane są wszystkie standardy i procedury bezpieczeństwa.

Profesjonalne firmy oferujące takie usługi, jak Tandemy.pl, zatrudniają wykwalifikowanych instruktorów i korzystają ze sprawdzonego sprzętu, który regularnie poddawany jest  przeglądom technicznym.